ZADZWOŃ
+48 511 277 445
E-MAIL
biuro@msi.edu.pl
LOKALIZACJA
ul. Ludwika Waryńskiego 17, Szczecin

Robert Murawski

Robert Murawski

ADW.
ROBERT MURAWSKI

Właściciel kancelarii adwokackiej, absolwent studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, członek Szczecińskiej Izby Adwokackiej.

Na początku swojej kariery prawniczej zajmował się kompleksową obsługą podmiotów gospodarczych, jednostek samorządu terytorialnego oraz pomocą osobom fizycznym w rozmaitych problemach prawnych życia codziennego.

W następnych latach, występował w sprawach z zakresu prawa karnego, karnego gospodarczego i skarbowego, wielokrotnie pełniąc funkcje obrońcy w sprawach karnych, w których oskarżano lekarzy (w tym z art. 160 § 2 i 3 kk).

Autor prywatnych aktów oskarżenia oraz oskarżyciel posiłkowy w postępowaniach z zakresu zniesławień, znieważeń oraz naruszeń nietykalności cielesnej, w tym osób korzystających z ochrony prawnej przewidzianej dla funkcjonariuszy publicznych.

W trakcie odbywania aplikacji adwokackiej – przewodniczący aplikantów adwokackich Szczecińskiej Izby Adwokackiej, których reprezentował m.in. w Sejmie, Ministerstwie Gospodarki czy Uniwersytecie Warszawskim.

Prelegent konferencji naukowych, gość rozgłośni radiowych, autor publikacji naukowych, aktywny społecznik. Od 2019 roku prowadzi zajęcia z aplikantami adwokackimi Szczecińskiej Izby Adwokackiej.