ZADZWOŃ
+48 511 277 445
E-MAIL
biuro@msi.edu.pl
LOKALIZACJA
ul. Ludwika Waryńskiego 17, Szczecin

Aneta Furtak

_MG_8335

LEK. DENT.
ANETA FURTAK

Specjalista periodontologii. Ukończyła kierunek lekarsko-dentystyczny na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W 2013 roku rozpoczęła studia doktoranckie w Zakładzie Profilaktyki i Stomatologii Eksperymentalnej, UJ w Krakowie. W trakcie swojej pracy w Uniwersyteckiej Klinice Stomatologicznej kształciła kolejne pokolenia przyszłych lekarzy dentystów w ramach zajęć z Clinical and Experimental Dentistry. Odbyła staż oraz zakwalifikowała się na stypendium zagraniczne na Uniwersytecie w Glasgow (Szkocja, UK) oraz w Mater Dei Hospital na Malcie.

Jest autorem i współautorem publikacji naukowych, rozdziałów w książkach oraz wystąpień konferencyjnych. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego oraz European Federation of Periodontology.

Szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie Periodontologii odbyła w Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej Medident pod okiem docenta Wojciecha Bednarza.
Zajmuje sie leczeniem choroby przyzębia, diagnostyka periodonotlogiczną oraz opieką nad pacjentami w grupie ryzyka. Jej głównym zainteresownaiem jest zarządzanie tkankami miękkimi wokół zębów (recesje dziąsłowe, cienkie dziąsło), opieką periodontologiczną przed i w trakcie leczenia ortodontycznego, oraz zabiegami na tkankach miękkich wokół implantów.

Podczas prowadzenia kursów i wykładów stawia na praktykę popartą rzetelnymi podstawami teoretycznymi oraz wiedzą opartą na dowodach naukowych. Porusza aspekty teoretyczne, praktyczne oraz psychologiczne podczas wykonywania zabiegów periodontologicznych.